REKLAMA
Znaleziono 3116 wyników
Ruszyła budowa nowego zakładu produkcji wody mineralnej Buskowianka artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa nowego zakładu produkcji wody mineralnej Buskowianka
W dniu 7 lutego, w miejscowości Wełecz niedaleko Buska-Zdroju w województwie świętokrzyskim, oficjalnie rozpoczęto budowę nowego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej "Buskowianka". Samorząd województwa jest właścicielem spółki Uzdrowisko Busko Zdrój, do której należy wytwórnia wody "Buskowianka".
Pod Wrocławiem powstaje nowoczesne przedszkole za blisko 29 milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstaje nowoczesne przedszkole za blisko 29 milionów złotych
W gminie Długołęka, w podwrocławskim Kiełczowie, trwa budowa nowego dużego kompleksu dydaktycznego&n...
Budowa nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu nabiera tempa
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego, wielkiego szpitala we Wrocławiu. Prace koncepcyjno-projektowe i działania przygotowawcze do realizacji robót budowlanych dobiegły końca. W piątek, 4 lutego Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zaprosiło potencjalnych generalnych wykonawców inwestycji do złożenia ofert.
Wrocław: Urząd marszałkowski sprzeda pozostałą część zabytkowego kompleksu szpitalnego przy Trauguttaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Urząd marszałkowski sprzeda pozostałą część zabytkowego kompleksu szpitalnego przy Traugutta
Główną część dawnej placówki medycznej na Przedmieściu Oławskim wylicytował w 2017 roku za przeszło...
Krok bliżej do rozbudowy kolejnego odcinka DK46 w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Krok bliżej do rozbudowy kolejnego odcinka DK46 w woj. śląskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otrzymała pozwolenie na rozbudowę drogi krajowej nr 46 na odcinku Ślęzany - Lelów. Wojewoda Śląski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Prace budowlane na tym odcinku ruszą po podpisaniu umowy z wykonawcą, który zostanie wyłoniony w postępowaniu przetargowym i zakończą się do 2028 r.
firma
Pokaż firmę
Marszałek Województwa Małoposkiego
firma
Pokaż firmę
Marszałek Województwa Małoposkiego
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych - Szczawno Zdr] Nowoczesny biurowiec i park tech.
Szczawno-Zdrój
Ventix Serwis Tomasz Banaś Sp. J.firma
Pokaż firmę
Ventix Serwis Tomasz Banaś Sp. J.
Jaworzno, Staszica 20
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląsku
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą razem współpracować przy projekcie budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowej "Młoty". Realizacja projektu ESP "Młoty" wesprze krajową transformację energetyczną i zapewni w przyszłości stabilność pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Projektowana elektrownia szczytowo-pompowa Młoty ma być drugą co do wielkości elektrownią tego typu w Polsce (po elektrowni w Żarnowcu).
Rozkład jazdy 2024/2025: Jeszcze więcej połączeń Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Rozkład jazdy 2024/2025: Jeszcze więcej połączeń Kolei Dolnośląskich
2025 rok będzie kolejnym, rekordowym dla Kolei Dolnośląskich pod kątem pokonanych kilometrów. Pociągi zaczną kursować według nowego rozkładu jazdy 15 grudnia, a regionalny przewoźnik uruchomi w nim najwięcej pociągów w swojej historii.
[Wrocław] Pawilon Czterech Kopuł (remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Pawilon Czterech Kopuł (remont)
Wrocław
[Wrocław] We Wrocławiu przebudują wiadukty i most kolejowy na trasie do Poznaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] We Wrocławiu przebudują wiadukty i most kolejowy na trasie do Poznania
Za 1,5 mld złotych robotnicy wyremontują 58-kilometrowy odcinek linii kolejowej od Wrocławia do gran...
Narodowy czeski przewoźnik České Dráhy zamierza uruchomić połączenie kolejowe Praga - Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Narodowy czeski przewoźnik České Dráhy zamierza uruchomić połączenie kolejowe Praga - Wrocław
Jest szansa, że już wkrótce stolica Dolnego Śląska zyska bezpośrednie połączenie kolejowe z czeską Pragą. Narodowy czeski przewoźnik České Dráhy zamierza uruchomić międzynarodowe połączenie kolejowe Ex32 przez Pardubice i Letohrad do Wrocławia. To kolejny przewoźnik kolejowy z Czech, który chce uruchomić regularne połączenia na trasie Praga - Wrocław.
Twierdza Srebrna Góra otwiera hostel i restaurację po renowacjiartykuł
Pokaż artykuł
Twierdza Srebrna Góra otwiera hostel i restaurację po renowacji
Twierdza Srebrna Góra, jeden z najbardziej znanych obiektów na Dolnym Śląsku, jeden z unikatowych zabytków historycznych, niedawno zyskała nowe atrakcje turystyczne. Zakończony został projekt rewaloryzacji zaniedbanych obszarów twierdzy, co zaowocowało otwarciem nowego hostelu oraz restauracji.
Łódzkie: 25 miliardów złotych dla rozwoju regionuartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: 25 miliardów złotych dla rozwoju regionu
W ciągu 22 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej, Samorząd Województwa Łódzkiego rozdysponował w ramach programów regionalnych aż 25 mld zł. Środki te zostały przeznaczone m.in. na rozwój infrastruktury drogowej, wsparcie przedsiębiorców, rewitalizację miast i obszarów wiejskich oraz rozwój turystyki.
Za pół miliarda złotych zostanie rozbudowane Centrum Onkologii w Bydgoszczy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za pół miliarda złotych zostanie rozbudowane Centrum Onkologii w Bydgoszczy [WIZUALIZACJE]
To ważny moment dla pacjentów i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Centrum Onkologii w Bydgoszczy rozpoczyna największą od lat inwestycję, która ma poprawić dostępność i komfort leczenia chorych z nowotworem. To kompleksowa inwestycja o wartości ponad 500 mln zł.
Delegatura Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowegoinwestycja
Pokaż inwestycję
Delegatura Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego
Jelenia Góra, Okopowa 6
Globalny gigant SHEIN otworzył swój wielki europejski HUB pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant SHEIN otworzył swój wielki europejski HUB pod Wrocławiem
SHEIN otwiera pod Wrocławiem swój najnowocześniejszy hub logistyczny, zwiększając liczbę miejsc pracy do 5 tys. W pobliżu Magnic w gminie Kobierzyce, ruszył właśnie najnowszy hub logistyczny SHEIN – globalnego sklepu internetowego z odzieżą. Nowoczesne centrum logistyczne będzie głównym hubem operacyjnym SHEIN w Europie. To część długoterminowego zaangażowania SHEIN w Polsce, gdzie firma rozpoczęła swoją działalność logistyczną w 2022 roku i stworzyła już ponad 3 000 miejsc pracy.
[dolnośląskie] Połączenie transportowe Czechy – Polska to priorytetartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Połączenie transportowe Czechy – Polska to priorytet
Przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, miast i gmin polsko-czeskiego pogranicza oraz parla...
REKLAMA